KOT ANIMOWANY - CZĘŚĆ I
Przyznaję. Spodziewałam się schodów. I to właśnie w tym miejscu. Wiem, że będą jeszcze wyższe, ale już tutaj dotarło do mnie jak echo, że nie ma sposobu na ogarnięcie nawet części tematu - bo że całości nie poznam założyłam już na początku. Dochodzimy więc w bólach do tematu kreskówek i anime (czyli kreskówek opartych na mangach). Temat bogaty w przykłady i wszelakie kocie wystąpienia. Od zwykłych domowych kićków, przez antropomorficzne koty i ich całkiem ludzkie losy po koty magiczne i obdarowane przez los niezwykłymi mocami, nie zapominamy też o hybrydach. Są w zestawieniu tytuły obowiązkowe, ale i takie o których nie mam zielonego pojęcia i pierwszy raz o nich przeczytałam przygotowując się do naszego spotkania. Czasami myślę sobie, że zbyt wielu rzeczy nie widziałam i tylu nie znam... Jednakże skoro słowo się rzekło i promuję kocie szaleństwo - może ktoś z Państwa zapragnie zobaczyć każdy z wymienionych filmów i seriali, a tym samym zgarnie mi tytuł Kociej Wariatki (Wariata?) sprzed nosa. Zacznijmy... Chociaż uprzedzam - to dopiero pierwsza część. Jak zwykle alfabetycznie (tym razem podobnie jak przy filmach, kluczem są tytuły animacji).
NUMERYCZNE
Na pierwszy rzut idzie pełnometrażowa kreskówka "101 Dalmatyńczyków". Disney'owska produkcja z 1961 roku, którą chyba każdy chociaż raz oglądał przedstawia kociego bohatera Sierżanta Tibbsa, który pomaga z ratowaniu dalmatyńczyków.
Drugi tytuł dotyczy anime "1/2 summer" - występuje tam kot Tetmet.
A.
"Adventure Time" - Pora na przygodę! – amerykański serial animowany stworzony przez Pendletona Warda. Serial opowiada o przygodach chłopca Finna oraz jego przyjaciela i przyrodniego brata Jake'a, magicznego psa potrafiącego dowolnie zmieniać swój kształt i rozmiar. Wystąpił tak Cake the Cat i Me-Mow, która jest zabójczynią drugiego stopnia.
"Ainsworth no Mamonotachi" - anime dla dorosłych, w której występuje całkiem zwykły, choć słodki kot Reno.
"Aladdyn" - serial animowany nadawany na Disney Channel latach 1994-95 prezentuje kota o wdzięcznym imieniu Miraż.
"Alice in Cartoonland" (lub "The Original Alice Comedies") - inna seria również Disney'owska. W jednym z odcinków pt. "Alice's Orphan" z 1926 opowiedziana jest historia o tym jak kot Alicji (Julius) wychodzi na spacer i wraca z kocią sierotką.
"All Dogd Go to Heaven 2" - film z 1996 roku (polski tytuł "Wszystkie psy idą do nieba") zobrazował diabła w postaci kotowatego stwora o imieniu Red.
"All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku" - anime z 1998 roku o Nuku Nuku zwanej także Atsuko Narsume, która jest kotoczłowiekowatym androidem napędzanym przez koci mózg.
"AM 2:00 ~Neko to Tsukiyo no Buranko~ - kolejna anime dla dorosłych, opowiadająca o trzech młodzieńcach, którzy chodzą do parku nocą dokarmiać bezdomne koty - Jasmine, Mendeleeva i Kena.
"An American Tale: Fievel Goes West" - film z 1991 roku wyprodukowany przez Universal. Trzy kocie osobistości - Miss Kity (z głosem Amy Irving), Cat R. Waul (z głosem Johna Cleese'a) i Tiger (dubbingowany przez Doma DeLuise).
"Anatole" - serial dla dzieci z lat 1998-2000 o myszy o imieniu Anatol. Jego wrogiem jest szary kot Madame Duval - Charlemagne.
"Animaniacs" - to seria przynależąca do Tyno Toon Adventures produkowana przez Stevena Spielberga. W tym segmencie jest serial "Rita & Runt", gdzie Rita jest śpiewającym kotem, a jej mało rozgarnięty towarzysz pies Runt uważa ją za... psa.
"Appare! Tenka Gomen" - anime dla dorosłych. Koty występujące tutaj to Ai, Hitomi i Rui.
"Aqua" - anime (ponownie dla dorosłych) z kotem o imieniu Kokoro.
"Aria" - anime z lat 2002-2008. Kotów tutaj sporo Prezydent Maa, Prezydent Hime M. Granzchesta, Prezydent Aria Pokoteng i Cait Sith. Każdy z nich ma niebieskie oczy ponieważ jest to omen szczęścia w tej historii. Cait Sith jako jedyny nie jest zaś maskotką (stąd nie ma tytułu prezydenckiego), posiada jednak magiczne moce i pełni funkcję kociego króla od ponad 100 lat.
"The Aristocats", czyli "Kocia Arystokracja". Disney'owskie kino obowiązkowe z 1970 roku. Cała masa kotów - Toulouse, Thomas O'Malley - o pełnym imieniu: Abraham Celacey Giuseppe Casey Thomas O'Malley, Scat, Marie, Duchess, Berlioz, Shun Gon, Hit Cat, Peppo, Billy Boss. Kto nie widział musi koniecznie nadrobić.
"Arthur" - to serial emitowany od 1996 roku na kanale PBS. Kocim bohaterem w tej serii jest Sue Ellen Armstrong.
"Asobi ni Iku yo!" - anime będąca parodią wielu wątków z innych tego typu produkcji. Są tutaj kotodziewczyny rywalizujące z psodziewczynami. Członkinie grupy Catia wraz z Elis są właśnie kotowatymi bohaterkami serii.
"Ayakashi H" - anime dla dorosłych z kotowatą dziewczyną o imieniu Orie Natsuhara
"Azumanga Daioh" - anime autorstwa Kiyohiko Azum'y z postaciami takimi jak Sakaki (dziewczę noszące kocie uszy) oraz Maya będąca kotem wyspowym (kot z Irimote, gaturen rzadki i drapieżny), zaprzyjaźnia się z Sakaki. Maya jest kotem, który posiada umiejętność aktywowania aury obronnej, dzięki czemu odstrasza inne zwierzęta, a czasami też ludzi. Innymi kotami występującymi w tym serialu są np. Maru - kot z sąsiedztwa, Kamineko - dość dziki szary kot, który nie daje się oswoić i Chiyo.
B.
"Bagi, the Monster of Mighty Nature" - film anime z 1984 roku o genetycznie modyfikowaniej kobiecie kocie z DNA pumy.
"Bakemonogatari" - anime z postacią Tsubasa Hanekawa ulegającą przemianom w kota pod wpływem stresu.
"Ballad of Shinigami" - anime, w której są przynajmniej dwa koty - Blue i Daniel.
"Banner of the Stars" - anime z przesłodkim kocim bohaterem Diaho.
"Batman, the Animated Series" - mamy więc i Batmana w wersji kreskówki z 1992 roku, a tu cała armia kocich bogaterów: Isis (kotka Kobiety Kota), Selena Kyle, czyli Kobieta Kot w formie człowieczej oraz Red Claw, będący radykalnym aktywistą praw zwierząt i czarnym bohaterem.
"Beyblade" i "Bayblade G-Revolution" to anime z X Drużyną Białego Tygrysa.
"The Big Comfy Couch" - to program telewizyjny z 1992 roku z pacynką w postaci kota Babci Grabonzo o imieniu Snicklefritz.
"Binbogami Ga" - seria anime z Tamą kotem przemieniającym się w bóstwo przyszłości.
"The Bird Came" - animacja z 1942 roku z Kotem Konradem.
"Black Cat" to pseudonim a jednocześnie tytuł mangi Yabukiego Kentary z lat 2000-2004. Jej bohaterem jest Train Heartnet, płatny zabójca, były członek sekretnej organizacji Chronos, którą opuścił by na własną rękę działać jako łowca nagród. animacja 2005-2006
"Bleach" - anime, w której bohaterka Yoruichi Shihouin posiada umiejętność przemiany w czarnego kota (o ironio w tej formie odbierana jest jako kocur...).
"Blue Exorcist" - anime dla młodzieży z bohaterem kocim Kuro.
"Bolt", czyli "Piorun" to film z 2008 roku, w którym kocią postacią jest Mittens.
"Bottle Fairy" - anime z kocią postacią w postaci białego latającego kota Oboro.
"Bonkers" - Disney'owska kreskówka z policjantem kotem o imieniu Bonkres.
"Brave Story" - anime z dziewczęciem o kocich uszach, o imieniu Meena.
"Bucky O'Hare" - kreskówka z postacią kocią o imieniu Jenny, pilot z planety Alderbaran.
C.
"Cardcaptor Sakura" - anime z postaciami kotowatymi o imionach Spinel, Spinelsun, Sakura Kinomoto.
"The Care Bear Cousins", czyli "Kuzyni Troskliwych Misiów" z 1985 roku i tutaj Proud Heart Cat, czyli Kot Dumne Serce.
"Cast Away... Airan Island" - anime z kotem Shima Tora.
"CatDog" - kreskówka z lat 1998-99 wyświetlana na kanale Nickelodeon. W kreskówce poza połową kocią głównego bohatera, występują także kocie bliźnięta Ingrid.
"Cat & Milkman" - kreskówka również z kanału Nickelodeon z kotem oczywiście.
"The Cat Came Back" - powstał jako krótki metraż w 1936 roku za sprawą Friza Frelenga. W 1988 powstał film w reżyserii Cordella Bakera. Żółty kot w tym filmie daje się we znaki starszemu panu Johnsowi.
"A Cat in Paris" ["Un vie de chat"] - francuski film animowany z 2010 roku w reżyserii Alaina Gagnola i Jean-Loupa Felicioli. Opowiada o młodej perskiej dziewczynie wiedzionej przez kota by odkryć niezwykłe tajemnice.
"The Cat in the Hat Comes Back" - wspominany już parę razy, występuje także w formie kreskówki - czyli Kot w kapeluszu.
"The Cat Returns" - japoński film animowany z 2002 roku z całą masą kotów i ludzi, którzy zmieniają się w koty, kiedy przenoszą się do Kociego Królestwa. Haru Yoshioka ratując kota w drodze ze szkoły do domu zostaje uhonorowana przez kocią królewską rodzinę. Od tej pory przybiera kocią postać. Inni koci bohaterowie to: Muta, Cat King, Yuki, Natori, Natoru, Prince Lune, Baron Humbert Von Gikkingen.
"The Cat Who Went To Heaven" - animacja Elizabeth Coatsworth o trikolorowym kocie Good Fortune, który przynosi szczęście biednym artystom w Japonii.
"Cats Don't Dance" - film animowany z 1997 roku o charakterze musicalowym. Jest to opowieść o ludzkim świecie w kocich formach. Danny jest głównym bohaterem, który pragnie dostać się do show businessu w Hollywood. Drugim kotem śpiewającym głosem Natalie Cole jest Sawyer.
"Catnapped!" - film anime z 1995 roku z postaciami trzech kocich naukowców: Suttoboke, HoiHoi i Henoji.
"The Cattanooga Cats" - to kreskówka ze tajni Hanna-Barbera. Powstała w 1970 roku. Jest to opowieść o zespole rockowym pięciu kotów - Scoots, Chessie, Country, Kity Jo, Groovy oraz występujący bardziej w podczęści "Autocat & Motormouse" AutoCat.
"CBS Storybreak" - animacje dla dzieci z kotem o imieniu O.G. Readmore.
"A Certain Magical Index" - anime z postacią kota o imieniu Sphinx.
"A Channel" - anime z postacią kociątka o imieniu Tansan.
"Chaotic" - anime, z postacią kotokształtną w osobie Intress.
"Chi's Sweet Home" - anime, już pojawiała się w formie mangi. Występuje tam poza Chi, też Kuroino.
"Chip 'n' Dale Rescue Rangers" - kreskówka z 1989 roku, w kórej poza wiewiórkami rolę dostał też szary kot (Fat Cat) będący czarnym charakterem.
"Chronicles of the Cursed Sword" - anime z interesującą nas postacią Ming Ling.
"Chrono Crusade" - anime z postacią czarnego charakteru, wojowniczki Shader.
"Cindirella", czyli "Kopciusze" - Disney'owska produkcja z 1950 roku, w której zła macocha ma kota o imieniu Lucifer.
"Clannad ~ After Story~" - anime z postacią Katsiki Shima - kot zmieniający formę będący raz człowiekiem raz kotem.
"Code: Breaker" - anime ze zmiennokształtną postacią Yuuki. Zamienia się w kota zawsze gdy traci siły.
"Code Geass: Lelouch of the Rebellion" - anime a postacią Arthura.
"Code Lyko" - anime z Odd Della-Robbia, hybrydą kocio-ludzką.
"Cool Cat" - animacja z 1967 roku z tytułowym Fajnym Kotem w roli głównej.
"Courageous Cat and Minute Mouse" - to dziecięca kreskówka z lat 1960-61. Jest to ironiczne odniesienie do superbohaterów takich jak Batman.
"Cowboy Bebop" - anime z kotem o imieniu Zeros.
"The Crayon Box" - program telewizyjny z kukiełką w postaci kota o imieniu Dotty.
"Creamy Mami, the Magic Angel" - anime z Posi i Nega jako interesującymi nas kotami.
"CrossQuartz" - anime z kotem Yu.
D.
"Da Capo" - anime dla dorosłych z kotem Utamaru i Yoriko (kotem zmienionym w człowieka).
"Daitoshokan no Hitsujikai" - anime z kotem o imieniu Pan Giza.
"Dakkoshite Guy! ~My Wife is a Hug Pillow~" - anime z kotem Moru.
"A Dark Rabbit Has Seven Lives" - anime z kotem Vishoub Eleranka
"Darker than Black: The Black Contractor" - anime z kotem Mao, posiadającym umiejętność przyejmowania ciał zwierząt, uwięziony zostaje w ciele kota.
"Deardrops" - anime z kotem Kuremona.
"DearS" - anime z postacią kociastą o imieniu Nia.
"Detective Opera Milky Holmes" - anime z kotem Kamaboko.
"D.Gray-man" - anime w której bohaterka Lulu Bell posiada kocią formę.
"Di Gi Charat" - anime z wieloma kotami: Di Gi Charat (Dejiko), Petit Charat (Puchiko) i Hokke Mirin.
"Digimon Adventure" - anime w której występuje Gatomon, dorosły kot Digimon. Może zmieniać się w kobietę anioła.
"Dog Days" - anime z wieloma kotałakami. Gaul i Leonmitchell Galette jak i inny członkowie Galette . Kotem w tej produkcji jest Cheney.
"Dokidoki! PreCure" - anime z pociesznymi zwierzątkami, jednym z nich jest kotek Daby.
"Dominion: Tank Police" - anime z postaciami androidów kotołaków w postaci Anna Pumy i Uni Pumy.
"Doreamon: Nobita in the Wan-Nyan Spadetime Odyssey" - tego bezuchego niebieskiego robokota znamy już z poprzednich spotkań. Tym razem mowa jest o anime opartej na jego historiach komiksowych.
"Dougal and the Blue Cat" ("Pollux et le Chat Bleu") - to film lalkowy animowany z 1970 roku oparty na "The Magic Roundabout".
"Dream Eater Merry" - anime z komandorem kociej armi Johna Doe - nazywany jest Leader Cat.
"Dragon Ball" - kolejne anime. Bohaterami w kociej postaci są Puar i Korin.
"Dumbo' Circus" - Disney'owska animacja z kotami w osobach Sebastiana i Sashy.
E.
"Earl and Fairy" - anime z kotem o imieniu Nico.
"Earthworm Jim"
"Eek!stravaganza" animacja z 1992 roku z kotami o imionach Kot Eek, Annabelle (dziewczyna Eeka) i Mittens.
"Eden's Bowy" - anime z kotatym postaciami w osobach Panny Nyako i jej siostrzenicy Konyako, oraz Enefei - będącej boginią o formie białego leoparda.
"Elle: PrieR" - anime z kotem o imieniu Noritama.
"Excel Saga" - anime z koto-dziewczyną o imieniu Ropponmatsu model 2.
"Extreme Ghostbusters" - animacja z 1997 roku Kot jednej z bohaterek Kylie, ma na imię Pagan.
F.
"Fairy Tail" - anime z całą masą amorficznych kotów, mieszkańców krainy Exceed. Wśród nich między innyi Shagotte władczyni Exceed i Królowa Extalii; Pantherlily, Millianna; Happy posiadający umiejętność latania; Nadi będący premierem Extalii; Nchiya, kapitan Gwardii Imperum; Lector i Frosh członkowie Bractwa Szablozębnych oraz Carla córka królowej.
"Fake Azure Arcology" - anime z postacią czarnego kota Noel.
"Felix" - pierwszy kot animowany stworzony przez Pata Sullivana i Otto Messmera. Posiada trzech siostrzeńców. Występuje w szeregu animacji, m.in. w latach 1919-21 w studio Paramount Pictures zrealizowano 26 kreskówek z Felixem (początkowo nazywanym Master Tom) - najbardziej znana to "Feline Follies" (1919); w latach 1922-25 dzięki producentce Margaret J. Winkler stworzono 64 kreskówki z Felixem - najbardziej znane to "Felix in Hollywood" (1923), "Felix Finds Out" (1924); w latach 1925-28 za sprawą Educational Pictures powstało 78 felixowych kreskówek - np. "Felix the Cat Trifles With Time" (1925); w latach 1929-30 Felix dzięki Copley Pictures zyskał dźwięk - bardziej znane odcinki to "The Non-Stop Fright" (1927) i "Forty Winks" (1930); w 1936 za sprawą Van Beuren Studios i RKO Radio Pictures wyprodukowano jeszcze 3 odcinki przygód tego najstarszego kota w dziejach animacji. W latach 1958-61 kinowe wersje przeniesiono na ekran telewizyjny tworząc serial. W 1988 roku pojawił się pełnometrażowy film "Felix the Cat: The Movie". W latach 1995-97 ponownie powrócił na ekrany w serii "The Twisted Tales of Felix the Cat" - tutaj oprócz Felixa wystąpiły jeszcze inne koty: Rosco i Nataska Slinky. Kolejna seria "Baby Felix & Friends" pojawiła się w latach 2000-2001. Ostatnim wystąpieniem Felixa był film z 2004 roku "Felix the Cat Saves Christmas". Od tej pory Kot Felix jest na zasłużonej emeryturze.
"Freakazoid" - kreskówka z lat 1995-97, z kotem o imieniu Pan Chubbikins - jest to zwierzaczek Dextera Douglasa.
"Felidae" - niemiecki animowany film w konwencji tajemniczej i niesamowitej z roku 1994. Oparty na powieści turecko-niemieckiego autora Akifa Pirincci "A novel of cats and murder - Felidae". Kot domowy o imieniu Francis rozwiązuje zagadkę brutalnych morderstw kotów w swojej okolicy.
"Fighting Foodons" - anime o znacznie dłuższym tytule... Ważne, że kot jeden Clawdia. No i jeszcze mogłabym napisać, że jest humanoidalny kot jak Miamia.
"FLCL Fooly Cooly" - anime, zarejestrowałam dwa koty Miyu-Miyu i Takkun, które mają swoje tajne misje.
"Free Collars Kingdom" - anime z trzema kotami o imionach Char, Minky i Scottie.
"Fritz the Cat" - jeśli ktoś pamięta komiksy dla dorosłych, to skojarzył z pewnością tytuł. Tak. To ten sam lubieżny i rozpasany Fritz. W 1972 roku pojawił się pierwszy film dotyczący jego przygód. Zaś w 1974 był kolejny pt. "The Nine Lives of Fritz the Cat". Oba nadal są przeznaczone dla dorosłych.
"Fruits Basket" - anime z bohaterami Kyo Sohma i Kisa Sohma podlegającymi klątwie. Kyo i Kisa zmieniają się w kotowate (Kyo w rudego kota, Kisa w tygrysa) za każdym razem kiedy ktoś płci przeciwnej ich przytula lub ich ciała są pod wpływem stresu.
"Funky Phantom" - kreskówka z 1971 roku o kocim duchu o imieniu Boo.
"Futari wa Pretty Cure Splash Star" - anime z kotem o imieniu Kurone.
"Future Nostalgia" - anime z kotem o imieniu Kuro.
G.
"Galaxy Angel-Rune" - anime z kotem o imieniu Mimolette.
"Galzoo Island" - anime z kotem o imieniu Chibi Sour.
"Gandy Goos & Sourpuss in Alladin's Lamp" - kreskówka z 1943 roku z kotem o imieniu Sourpuss.
"Garfield" - przy okazji komiksów wspominałam, że do tego pana jeszcze wrócimy. Właśnie nadeszła ta chwila. Garfield (rocznik 1978) pojawił się także na ekranie w postaci serialu, a serii było wiele, m.in.: "Garfield & Friends", "Garfield's 9 Lives", "Babes and Bullets", "Here Comes Garfield". Oprócz Garfielda pojawia się tam cała zgraja kotów - od uroczego Nermala, Fluffiego, przez Tanyę O'Tabby, aż po trzy kostuchy. Na tym nie koniec. Garfield doczekał się filmów, gdzie jest animowany komputerowo i gra z prawdziwymi aktorami. Pierwsza część "Garfield" pojawiła się w 2004 roku. Dwa lata później pojawił się drugi film "Garfield 2". Pojawiły się już jakiś czas temu plotki że w tym roku możemy oczekiwać trzeciej części, czy prawdziwe? Okaże się.
"Gargoyles" - kreskówka z 1994 roku z postacią Cagney (kot Elisy Maza) i Kotką Maggie.
"Gauken Alice" - anime z kotem o imieniu Sumire Shoda.
"Gauken Shinsengumi!" - anime z kotem o imieniu Gen-chan.
"Gay Purr-ee" - film animowany (musical) z 1962 roku mający miejsce w Paryżu w roku 1895. Mamy tutaj bohaterów takich jak: Jaune-Tom, Robespierre, Meowrice (wróg) oraz Mewsette, której głosu udzieliła sama Judy Garland.
"GeGeGe no Kitaro" - anime z koto-dziewczyną Neko Musume.
"Genesis of Aquarion" - anime z koto-dziewczyną o imieniu Rena.
"Geobreeders" - anime z kolejną koto-dziewczyną, która preferuje nie ujawniać swojej kotowatości. Ma na imię Maya.
"Ghost Stories" - anime z kotem o oczach różnego koloru, który nosi imię Amanojaku.
"The Goof Troop" - kreskówka w disneyowskim segmencie "A Goofy Movie". Koty są tutaj dwa Pete - sąsiad i wróg Goofiego oraz P.J. przyjaciel i sąsiad Maxa.
"Grounf Defense Force! Mao-chan" - anime z kotowcami o imionach Chinami i Yuriko.
H.
".hack/Roots" - anime z Tabby'm oraz ".hack/Quantum" z Hermitem.
"Hanamaru Kindergarten" - anime z kotem o imieniu Pandaneko.
"Heart De Roommate" - anime z kotem o imieniu Toshibou.
"Heathcliff" - kreskówka z lat 1980-88, w której poza tytułowym Heathcliffem mamy inne koty: wierszokletę Wordswortha, dziewczynę głównego bohatera Sonię i zakochaną w Heathcliffie Crazy Shirley, Riff Raffa i jego dziewczynę Cleo, Hectora oraz Mungo. W roku 1986 pojawił się film pełnometrażowy "Heathcliff: The Movie".
"Hector's House" - brytyjska kreskówka z 1960 roku z kotem o imieniu Zaza.
"Hellsing" - anime z kotem Schroedingerem, młodszym oficerem śledczym.
"Herman & Katnip" - kreskówka w "The Baby Huey Show" z dość głupim kotem o imieniu Katnip.
"Hidamar Basket" - anime z kotem o imieniu Asahi.
"Hime Chen! Otogi Chikku Idol Lilpri" - czyli kolejna anime z kotem o imieniu Vivi.
"Hitofuta Kitan" - anime z kotem o imieniu Futatsuo.
"Holy Knight" - anime z kotem Cammot.
"Hong Kong Phooey" - kreskówka z lat 1974-75 ze stajni Hanna-Barbery. Kotem w tej opowieści jest Spot.
"The HoundCats", czyli "Gończe koty" - serial animowany z roku 1972. Bohaterami są tutaj m.in.: Stutz, Rhubarb, Dingdog, Puttypuss i Mussel Mutt.
"Hyper Police" - anime hybrydach. Główna bohaterka - Natsuki Sasahara - po matce jest kotołakiem.
I.
"I Will Protect You" - anime z kotem obrońcą o imieniu Avanc.
"Idol Project" - anime ze spikerką koto-dziewczyną Neo.
"Il Sole Penetra le Illusioni" - anime z kotem Schroedingerem kolejny raz (popularny z niego motyw). Jest to towarzysz głównego bohatera Laplace'a i jest gadającym kotem żeby było ciekawiej.
"Illusion Field" - anime z kocim bohaterem Ratoru Shougo.
"Infectious Sexual Urge Acme Fungus!" - tytuł tej anime dla dorosłych jest znacznie dłuższy... A jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak wygląda wirus o kocim obliczu, to zapraszam właśnie tutaj - S-Cat Type Virus prezentuje się całkiem przyjaźnie.
"Inspector Gadget", czyli "Inspektor Gadżet" - w tej kreskówce z 1983 roku czarny charakter ma kota o imieniu Madcat.
"InuYasha" - wracamy do anime. Tym razem są koty i kotowate demony. Do kotów należy Buyo, który jako utuczony kotowiec jest raczej elementem komicznym serii. Panterowate demony to Shunran, Karan i Toran. Zaś Kirara jest kocim demonem towarzyszącym Sango. Ma zupełnie kocie zachowania i lubi być domowym kotkiem, który bawi się zabawkami, je kocie jedzenie - w tych chwilach jest małym kotem z dwoma ogonami. W chwilach zagrożenia zmienia swoją wielkość (i nosi na swoim grzbiecie nawet kilka osób) i przypomina bardziej tygrysa szablozębnego.
"It woll be Faluna Luna in the Present and the Future" - anime z kotem o imieniu Kaya.
J.
"Jewelpet" - anime ze słodkimi zwierzaczkami posiadającymi magiczne moce i będącymi pod ochroną szlachetnych kamieni (i nie tylko). Ich imiona to: Lapis, Kaiya, Alex, Dian, Jull, Garnet, Santo, Tour.
"Josie and the Pussycats" - animowany serial Hanna-Barbery z lat 1970-72. Josie jest koto-dziewczyną i liderką zespołu. Melody jest perkusistką, a Valerie gra na tamburynie i ma magiczne moce. Prawdziwym kotem jest tutaj Sebastian, który posiada głos Dona Messicka.
"The Jungle Book", czyli "Księga dżungli" w której występuje Bagheera. Ale... Księga dżungli powróci jeszcze.
K.
"K" - anime z 2012 roku, czyli w miarę świeży temat, a w nim kot Neko.
"Kablam! - Sniz & Fondue" - kreskówka z 1999 emitowana na kanale Nickelodeon. Opowiada o najlepszych przyjaciołach, gdzie Sniz ma zielonego irokeza, a Fondue nosi niebieski kapelusz.
"Kamichama Karin" - anime z czymś kotopodobnym nazywanym Shii-chan.
"Kampfer" - anime z kotem o imieniu Electrocuted Wildcat.
"Kanamemo" - anime z kotem o imieniu Bunta.
"Kannazuki no Miko" - anime z Nekoko.
"Kanon" - anime z kotem o imieniu Piro.
"Kemeko Deluxe!" - anime z kotem o super mocach o imieniu Jumonji.
"Keroro Gunso" - anime (znowu!) z kotami takimi jak Kitten oraz Neko, przekształcającą się w kotołaczkę.
"Kiki's Delivery Service" - anime z białym kotem Lily i czarnym Jiji. Przyczym to Jiji jest kotem Kiki, gadającym kotem dodam, pomagającym...
"Kimagure Orange Road" - anime z kotem Jingoro.
"Kirarin Revolution" - anime z podobnymi do kotów bohaterami takimi jak: Na-san, Nii-kun, Mi-chan i Chichimaro.
"Kiss ot the Rose Princess" - anime z czarnym kotem o imieniu Ninufa.
"Krazy Kat" - oto i kolejny wspominany wcześniej bohater, który doczekał się wielu realizacji krótkometrażowych. Pierwszy raz pojawił się w 1916 roku w filmiku "Krazy Kat & Ignatz Mouse at the Circus". W dystrybucji International Films Service postało do 1917 roku aż 26 filmów z udziałem tego bohatera, innym bardziej znanym tytułem jest "Krazy Kat and Ignatz Mouse: A Duet, He Made Me Love Him" (1916). W latach 1920-1921 pojawiło się 10 kreskówek, w tym "The best Mouse Loses" (1920). Za sprawą Winkler Pictures w latach 1925-29 ukazały się dwa sezony kreskówek z Krazy Katem, m.in. "Searching for Santa" (1925), "Rail Rode" (1927), "The Strok Exchange" (1927), "Sleepy Holler" (1929). Od czasu kiedy pojawił się dźwięk w kinie opiekę nad tym kotem przejęła Columbia Pictures (1929-39). Bardziej znanymi odcinkami są w tym przypadku: "Ratskin" (1929) - pierwszy zrealizowany przez Columbię; "Port Whines" (1929) - 136 kreskówka; "Alaskan Knights" (1930); "Rodeo Dough" (1931) - 149 kreskówka; "Weenie Roast" (1931); "Bars and Stripes" (1931); "Piano Mover" (1932); "Birth of Jazz" (1932); "Seeing Stars" (1932) - spotkanie z gwiazdami w ich animowanej formie; "Prosperity Blues" (1932); "Snow Time" (1932); "Russian Dressing" (1933); "Krazy Spooks" (1933); "Lil' Ainjil" (1936). W roku 1940 Screen Gems wyprodukowało jeszcze dwa odcinki z Krazy Katem - w tym "The Mouse Exterminator". Od tego czasu Krazy Kat nie odwiedzał już ekranów kin.
"Kuruneko" - anime z dużą ilością kotów: Tomekichi, Karasubon, Kobou, Miwa no Man-san i Poko.
"Kyōran Kazoku Nikki" - anime, ostatnia w dzisiejszym zestawieniu, z kohaterką koto-dziewczyną. Ma zarówno kocie uszy jak i koci ogon, a nazywa się Kyōka.
Za dwa tygodnie dokończymy kocie animacje. Na dziś to już wszystko... W sensie wszystko, co wybrałam jako ciekawe lub istotne. Do zobaczenia!
data publikacji 10-01-2015
Chcesz skomentowac a nie masz Facebooka? Napisz do nas - redakcja
skomentuj